Forums


Go Back   The TrekEarth Forums >

Notices

Reply
 
Thread Tools

Good moonstar 2006-07-13 18:20

ger軻kten kaosu anlatan bir resim olmuş, tebrik ederim.
Fakat bir şeye takıldım. Ferrus beyin bu fotoğrafı kendi faşizan dşncelerine propaganda malzemesi olarak kullanması hi hoş değil.
Bende ona karşı bir yorum ekleme geregi hissederek şunu sylyorum; pkk hi bir zaman krtleri temsil edemez. Ayrıca pkk hi軛ir zmreyi, hi軛ir zaman korumamıştır, her zaman haince saldırmış ve katletmiştir (kendisini kabullenmeyen krtleri bile).

  #1  
Old 08-14-2006, 06:26 PM
nikon_'s Avatar
nikon_ nikon_ is offline
TE Newbie
Thread Starter
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 21
Default To moonstar: merhaba

Fotoğrafı beğenmenize sevindim. İyi gnler dilerim.
Reply With Quote
  #2  
Old 08-31-2006, 07:28 PM
Ferrus's Avatar
Ferrus Ferrus is offline
TE Junior Member
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 280
Default Re: To moonstar: merhaba

Merhaba Faik bey,
"fasizan dsncelerimle" ahlakali bir yourum yazmissiniz, simdi farkettim. Ben "dsncelerimi" degil, tarihi gerkekleri yazdim. Ingilizce "historical facts" denilir. Anladigim kadariyla sizin krtler zerinde bilginiz cok, ama cok az, hatta yoktur bile bence. Sanirim yorumuma degil, PKK kelimesine takilmissiniz. Neden olmasin, belki bu kelime sizi rahatsiz etmistir?
Ama sunu belirtmek istiyorum:
Eger beni PKK li sanmissaniz, PKK li degilim. Hele hele fasist degilim. Zaten PKK nin fasizm ile ahlakasi YOKTUR. Fasizm in anlamini bilmiyorsunuz galiba, Faik bey. Size bir szlk neriyorum, orda yazilidir "fasizm"in neyi oldugunu.
Yinede "bana karsi" yazdiginiz yorum icin tesekkr ederim....
Reply With Quote
  #3  
Old 04-03-2007, 02:48 AM
moonstar's Avatar
moonstar moonstar is offline
TE Newbie
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 15
Default to Ferrus: tekar merhaba

Merhaba Ferhat Bey;
Evet, ger軻kten de beni pkk kelimesi rahatsız etti. Terrist bir rgtn adının bile insanı rahatsız etmemesi, insanlık aısından bir eksikliktir zaten. Yoksa "terr" nedir, onu da szlkten araştırmam mı gerekirdi acaba?
Ayrıca faşist olmadığınızı ğrenmem beni memnun etti.
pkk lı "olmadığınınız" ise, TE'deki argmanlarınız ve fotoğraflarınızdan (i輙erinde tristbaşı hayvanın bile bulunduğu) zaten belli; farkedemediğim i輅n "zr diliyorum".

Nazik nerinizi dikkate alacağım (aslında bir ğretmen olarak szlklerle i輙i dışlıyımdır ama, faşizm gzmden ka輓ış herhalde) ve size bende na輅zane bir neride bulunmak istiyorum. Herhangi bir arama motorundan "pkk nedir" diye arama yapıp, tarihi ger軻kleri (hımmm nası diyor siz: "Historical Facts", yea! "Historical Facts") grmeniz.

ヨte yandan, pkk yandaşı veya sempatizanı olarak tanımlayacağımız kişilerin, aslında pkknın iddia ettiğinden 輟k daha az sayıda olduğunu bilecek kadar, Krt kardeşlerimi, ağabeylerimi ve arkadaşlarımı tanıdığımı dşnyorum.

Sağlıcakla..
Reply With Quote
  #4  
Old 04-03-2007, 11:38 AM
Ferrus's Avatar
Ferrus Ferrus is offline
TE Junior Member
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 280
Default Re: to Ferrus: tekar merhaba

Ben sizinle PKK yi tartismak icin veya (dsndgnz gibi) PKK yi savunmak icin Trekearth.com a ye olmadim.

Ben cektigim resimleri sizinle paylasabilmek icin, Krtleri size tanitmak icin ye oldum. Ama malesef bazi insanlar nyargili hareket edip beni Krt oldugum icin "terrist" veya "fasist" olarak sucluyorlar.
Ben bu fotografa yazdigim yorumumla resimdeki olayin sebebini anlatmaya calistim. Ingiliz arkadaslar su fotograftaki Kaos`un nedenini sormuslardi, bende onlara objektif bir sekilde anlatmaya calistim. Siz ise, yaptigim aciklamadan dolayi beni "fasist" olarak sucladiniz. Suclamalariniza cok zlmstm.
Cektigim fotograflarimla hickimseyi kirmak istemedim.
Ama yazilan bazi yorumlar beni kiriyor...

Umarim bu konuyu kapatiriz, cnk TE deki olusan siyasi tartismalardan biktim artik. Zaten trkcemde yetersiz, dsncelerimi iyi dile getiremiyorum ve bazen yanlis anlasiliyor trkce yazilarim.

I hope we let each other in peace.

Saygilar
Ferhat
Reply With Quote
Reply


Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT. The time now is 03:07 PM.Copyright ゥ 2018 MH Sub I, LLC dba Internet Brands. All rights reserved. Use of this site indicates your consent to the Terms of Use.
explore TREKEARTH