Forums

Go Back   The TrekEarth Forums >

Notices

Reply

Thread Tools

Great batalay 2007-10-06 0:24

Merhaba FaikBey,

Bu zarif kprye hayran oldum, ve Silvan'in ilk defa fotografini gryorum. Bu beni 輟k mutlu etti, ve favorilerim arasina aliyorum. 1915 yilinda bykbabam (babamin babasi) 8 ay ヌanakkalede savasmis; 1916 Silvan'da sizlere mr olmus. 36 yasinda Bimbasi Ismail Hakki, Mustafa Kemal'in Selanik'de en yakin cocukluk arkadasiymis. 1916'da Babam da drt yasindaymis.

Elli-iki yil sonra (1968de) babam, Orgeneral Kemal Atalay, Diyarkbakir'da bir kolorduyu teftis ederken, ileri yasli bir adamla karsilasmis. Adam da babama anlatmis, ben sizin babanizi tanirdim, sizinde hayatinizi uzaktan izlerim demis. Ve babami kendi babasi, Ismail Hakki'nin mezarini ilk defa grenmis, ve grms. Eski Trk軻'yi yen Trk軻ye 軻virtdirip yeni bir mezar yaptirmis.

Babam drt yil evvel vefat etti, 1970'de zaaten Birinci Ordu Kumandani olarak Istanbulda emekliye ayrilmisti. Ben de cocuklugumdan beri ABD'de yasiyorum, peder burada atese milterlik yapmisti. Ben de burada okuyup, evlendim, doktora yaptim, ve uzun yillardir atom fizigi profsrym. Size bu resim i輅n son derecede minettar oldum. Tesekkr ve tebrik ederim,

Ingilice okursaniz, babamin ve Atatrk'n hakkindaki yazimi websitemde okuyabilirsiniz.
http://www.bulentatalay.com
Oradan "About the Author'a bakmaniz gerekiyor."
Oradan da "A Tribute to General Kemal Atalay"i tiklemeniz gerekiyorl

ABD'den selam ve saygilar,

Blent Atalay

Old 10-07-2007, 12:23 AM
moonstar's Avatar
moonstar moonstar is offline
TE Newbie

Default To batalay: Merhaba

Merhaba Blent Hocam;
ヨncelikle sizin gibi on parmaginda on marifet olan ve bylesi bir kariyere sahip birisiyle tanismak benim icin bir onurdur.

Babaniza ve dedenize Allah'tan rahmet dilerim. Anlasilan gurur duyulacak insanlaramis. Onlar gibi askerligi secmemissiniz ama sizin de takdire layik yonleriniz var. Benim de ailemde askerler var. Erkek kardeşim Istanbul'da hava astsubaydir. Bende Batman'da ilkokul gretmenligi yapiyorum. Silvan' la ilgili bir isteginiz olursa ltfen 軻kinmeden bana iletin. Elimden geleni yaparim.

Web sitenize biraz gz attim. Fakat liseden kalma ingilizcemin bana pek yardimci oldugu sylenemez.Trkiye'de de yayınlanmis olan kitabiniz "Matematik ve Mona Lisa" da, Da Vinci' nin Osmanli Sultaniyla temasa gecmesi ve Halic ile Bogaza kpr yapmaya talip olmasi konusu zellikle ilgimi 軻kti. Batman'da bulabilirsem kitabinizi edinip okumak istiyorum.

Ayrica sizin gibi birinin fotograf konusundaki bilgilerinden yararlanmak isterim. Galerimdeki fotograflara elestirileriniz benim icin yol gsterici olacaktir.

Trkiye'den saygi ve selamlar.

Faik KIVANC
Reply With Quote
Reply

Thread Tools

Posting Rules